Și vara aceasta, Primăria și Consiliul Local Costești au premiat cinci elevi din clasele V-VIII, care au obținut primul I la sfârșitul anului școlar 2021-2022. Primarul Toma Peștereanu a precizat că fiecare copil a primit suma de 800 de lei.
„Continuăm tradiția la Costești, de a-i premia pe cei mai buni elevi. Dacă în anii precedenți obișnuiam să le cumpărăm hover-board-uri sau alte lucruri care prind bine generației tinere, de această dată, am decis să le dăm bani, pentru ca elevii să-și cumpere ceea ce-și doresc. Vara aceasta, mi-am propus să avem numeroase acțiuni cu elevii din localitate. În acest sens, voi avea o discuție cu cadrele didactice, pentru a pune la punct un program interesant, care să-i implice pe copii”, a dezvăluit primarul din Costești, social-democratul Toma Peștereanu.
Marș triumfal pentru Viitorul Horezu în deplasarea de la Foresta Malaia! Băieții din „Capitala Ceramicii” au făcut instrucție cu adversarii,...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe