luni, iunie 8, 2026
Diverse

ACS Olanu a învins-o de 2 ori pe Drăgășani. “P. Măglași va fi cea mai puternică adversară a noastră!”

1.03KVizualizari

ACS Olanu nu a făcut decât două transferuri vara aceasta, însă a demonstrat, în dublă-manșă, contra celor de Liga a IV-a, Atletic Drăgășani, că are valoare. Doar i-a bătut de două ori! Robert Matei, reprezentantul nou-promovatei în Liga a V-a, a precizat că doar trei jucători noi au fost aduși în lot: Vilii Iordăchescu, Laurențiu Giumelea, plus un băiat de la Pitești, Denis Badea. Suntem mulțumiți de lotul pe care îl avem la dispoziție. Am rămas cam aceiași care au câștigat titlul în Liga a VI-a. Vom trata toate meciurile cu seriozitate maximă. Din punctul nostru de vedere, cu FC Păușești-Măglași vom avea cele mai grele meciuri. Am văzut că au făcut transferuri foarte bune. Se lucrează și la stadionul nostru, adică, se mărește suprafața de joc. Se intenționează și amenajarea unei tribune. Avem vestiare, dușuri, apă caldă. Vrem să oferim fiecărei echipe care va veni să joace la noi cele mai bune condiții foarte bune…”, a detaliat Robert Matei, oficialul clubului ACS Olanu.