luni, iunie 8, 2026
Diverse

ACS Orlești a câștigat primul amical. Bogdan Tudor a stabilit încă trei jocuri pentru echipa sa

786Vizualizari

ACS Orlești a câștigat primul amical al verii, pe care l-a disputat în compania celor de la Alutus Sălătrucel. Bogdan Tudor a anunțat că face eforturi pentru a forma un lot cât mai competitiv, care să reziste cu succes la nivelul Ligii a IV-a.

În amicalul cu Sălătrucel, am avut la dispoziție doar jumătate din lot. Restul jucătorilor au fost plecați în concedii! Am folosit și mai mulți juniori, de care, sincer, sunt destul de mulțumit. Vrem să facem o echipă cât mai omogenă. În momentul de față, nu avem niciun transfer nou, dar sunt în tratative cu mai mulți jucători. Vreau să aduc câțiva jucători buni din Liga a IV-a. Următorul amical îl avem cu AFC Băbeni, weekendul acesta, pe teren propriu. Apoi, o vom înfrunta pe AFC Vlădești, tot acasă. E clar că Liga a IV-a va fi dificilă. Îmi doresc să avem, la fel ca până acum, o echipă frumoasă, unde jucătorii să se simtă bine, să facă fotbal de plăcere…”, a precizat Bogdan Tudor , antrenor la ACS Orlești.