Adi Tilioiu (Șirineasa), după 1-1, cu Bunești: “O zi proastă, asta e tot! Capul sus, că ne așteaptă Drăgoești, Galicea și Orlești!”
Viitorul Șirineasa a făcut 1-1, pe teren propriu, cu Viitorul Bunești, cu prilejul partidei din etapa a 20-a a Ligii a V-a. Adrian Tilioiu și colegii săi se mențin, în continuare, pe primul loc în clasament, la 3 puncte distanță de ASC Orlești. Sorin Dumitrescu a înscris golul de 1-0 pentru Viitorul Șirineasa, încă din minutul 3. În cele din urmă, lidera a fost egalată și nu a reușit să obțină decât 1 punct. Adrian Tilioiu, golgheterul din Șirineasa, a precizat că el și colegii săi trebuie să învețe din acest joc și să se concentreze la maxim pe următoarele trei runde de FOC. “Am prins o zi proastă! Asta e tot! Mai sunt și astfel de momente! Așa e la fotbal! E un duș rece pentru noi, care a venit la un moment potrivit. Ne așteaptă trei jocuri foarte grele, după cum urmează: la Drăgoești, apoi, acasă, cu Galicea și Orlești. Dacă e să promovăm, ne vom înscrie în Liga a IV-a. E garantat! Nu ne dăm la o parte! Suntem convinși că primul loc ne aparține. Vom da totul pe teren, pentru a fi campioni”, a transmis atacantul Adrian Tilioiu.




