Primarul Adrian Cosac are un nou proiect pentru sprijinirea învățământului din Vlădești. Este vorba de achiziționarea de purificatoare de aer, măști medicinale și soluții pentru dezinfectare pentru toți elevii, preșcolarii și cadrele didactice din localitate (în perspectiva în care se vor redeschide școlile și grădinițele, lucru cel mai probabil în luna februarie a anului viitor). Al doilea proiect pentru care social-democratul vrea să obțină finanțare se referă la dotarea cu aparatură de ultimă generație (table inteligente, videoproiectoare, laptopuri și nu numai) a tuturor claselor de la şcolile din Vlădeşti.
„Valoarea totală a celor două investiții se ridică undeva la 200 de mii de euro. Vreau ca școlile și grădinițele din comuna Vlădești să fie un model în județ, din punct de vedere al infrastructurii”, a explicat primarul PSD Adrian Cosac.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe