Fotbal Național

Alexandru Dandea a debutat la Rapid Bucureşti în înfrângerea cu Progresul Spartac, din Cupa României

755Vizualizari
În această toamnă, Alexandru Dandea a lăsat Liga I (unde evolua pentru Astra Giurgiu) şi s-a transferat în Liga a II-a, la Rapid Bucureşti. Drăgăşăneanul a semnat cu echipa de sub podul Grant chiar după meciul catastrofal cu FC „U” Craiova, pierdut de giuleşteni cu 5-0. Dandea a bifat primul meci pentru formaţia antrenată de Adrian Iencsi într-un alt meci de tristă amintire, în acest caz fiind vorba de eşecul surprinzător cu Progresul Spartac, din turul 4 al Cupei României. Partida a avut loc marţi, 20 octombrie, şi s-a încheiat cu scorul de 3-2, după prelungiri, pentru gruparea din Liga a III-a. La finele timpului regulamentar de joc, s-a consemnat egalitatea (2-2), Progresul Spartac reuşind golul victoriei în minutul 119, la fel ca şi Viitorul Pandurii Tg. Jiu, în meciul cu Viitorul Dăeşti, de la Fedeleşoiu. Alexandru Dandea (32 de ani) nu doar că a debutat la Rapid în acest duel, ci a fost chiar integralist.