Fotbal Județean

Alunu a pierdut primele puncte din acest sezon! „A fost cel mai slab meci de până acum!”

1.46KVizualizari

Olteţul Alunu 2016 a obţinut doar un rezultat de egalitate, 2-2, în partida de pe teren propriu, cu AS Bărbăteşti. Echipa reprezentată de Nicolae Birăruţ a stabilit scorul final abia în prelungirile meciului, mai exact, în minutul 90+1. „Imediat după, am mai avut o fază destul de confuză, la care noi am apreciat că mingea a intrat în poartă, pentru 3-2. Doar că arbitrul nu a validat golul, fie pe motiv de ofsaid, fie pentru că mingea nu depăşise complet linia porţii. Oricum, acesta a fost cel mai slab meci al nostru din actualul sezon. Nu am fi meritat mai mult de 1 punct. Băieţii mei au fost afectaţi de această remiză, însă trebuie să ţină capul sus şi să meargă mai departe, pentru că vor urma multe alte meciuri grele. E posibil ca, pe parcurs, să mai pierdem şi alte puncte, deoarece campionatul e foarte lung, iar multe echipe sunt apropiate valoric”, a explicat Nicolae Birăruţ.