Amărăști Nemoiu are morarul ridicat pentru meciul cu Zătreni, după ce a învins lidera competiției
Chiar dacă e abia început de campionat, echipa de la Livezi se așezase confortabil în vârful clasamentului și mergea plină de încredere la Amărăști, pentru a-si menține poziția de lideră. Dar, după un meci intens între două echipe, cu două cartonașe roșii, câte unul în fiecare tabara, echipa antrenată de Daniel Hoțea a reușit să se impună cu scorul de 2-1. „A fost un meci cu o prima repriză dominată clar de noi, apoi, dupa ce am ramas în 10, a fost rândul oponenților să domine, până ce au ramas și ei în 10 oameni. Scorul putea fi mai mare, dar, totodată, putea să fie și egal, ținând cont de ocaziile pe care le-au avut ambele echipe. Pentru noi, faptul că am jucat cu improvizații pe linia de fund și la mijlocul terenului, avand 10 colegi absenți și am reușit să câștigăm în fața liderului, nu poate să fie decât un motiv de bucurie. Avem și un coleg în spital pe o perioadă îndelungată și ținem, pe aceasta cale, să îi transmitem că îi suntem alături și îi dorim multă sănătate. Avem tribuna plină de spectatori la toate meciurile și le multumim suporterilor și autorităților locale pentru că ne sunt alături„, a precizat Daniel Hotea, președintele clubului din Amărăști. Etapa programată weekendul acesta, Amărăști Nemoiu se va deplasa la Oltețul Zătreni.




