Andrei Goga (ACS Olanu) a comis-o din nou, în succesul (6-0) cu Drăgoești!💪💪💪
ACS Olanu a obținut un succes de proporții (6-0), în partida disputată pe teren propriu, cu Oltul Drăgoești. La fel ca în etapa trecută, Andrei Goga (17 ani) a reușit să marcheze identic, de la 30 de metri, la vinclu. Echipa antrenată de Iulian Roșoagă a mai înscris prin Narcis Tomescu (2), Radu Monceanu, Eduard Menu și Laurențiu Giumelea.

“Drăgoești a avut toată echipa, doar că e greu la noi acasă. Am avut, din nou, stadionul full de suporteri… A fost foarte frumos! Se vorbea că noi am da meciul celor de la Drăgoești. Niște prostii! Am arătat că ne respectăm blazonul. Vom lupta până la capăt pentru locul 2…. Poate ne răzgândim și vom juca în Liga a IV-a. Avem de partea noastră oameni puternici care ne pot susține. Iulică Roșoagă va rămâne antrenorul nostru, asta e clar! Încercăm să aducem și alți jucători buni. Vor fi surprize de calitate în lot. Dar toate la momentul potrivit”, a declarat conducerea clubului ACS Olanu.




