Nu doar fotbaliștii se pregătesc pentru returul campionatelor organizate de AJF Vâlcea, ci și arbitrii. În acest sens, arbitrul de lot național Cătălin Buși, reprezentantul CJA, a anunțat că activitatea s-a reluat pe 8 ianuarie, iar în fiecare săptămână sunt programate două ședințe de pregătire fizică (în incinta Stadionului „Municipal” din Zăvoi) și una de pregătire teoretică (la Biblioteca Județeană). În zilele de joi, ședințele de pregătire fizică încep la ora 16.00 și sunt urmate, de la 18.00, de ședința de pregătire teoretică. În schimb, în zilele de duminică, ședințele de pregătire fizică se desfășoară de la ora 10.00.
CJA Vâlcea le-a transmis tuturor arbitrilor (mai puțin stagiarilor care au depus dosarele pentru examenul din luna noiembrie) să-și facă controlul medical și să aducă adeverințe medicale că sunt apți pentru sport. Avizul medical (adeverința medicală) este valabil(ă) și de la medicul de familie.
La finele săptămânii, la Perișani va avea loc cea de-a doua ediție a Cupei Posada la minifotbal. Potrivit primarului Dumitru-Sorin...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe