miercuri, iunie 17, 2026
Fotbal Diverse

Arbitrii vâlceni și-au reluat activitatea pe 8 ianuarie. Ședințele de pregătire se desfășoară joia și duminica

391Vizualizari
Nu doar fotbaliștii se pregătesc pentru returul campionatelor organizate de AJF Vâlcea, ci și arbitrii. În acest sens, arbitrul de lot național Cătălin Buși, reprezentantul CJA, a anunțat că activitatea s-a reluat pe 8 ianuarie, iar în fiecare săptămână sunt programate două ședințe de pregătire fizică (în incinta Stadionului „Municipal” din Zăvoi) și una de pregătire teoretică (la Biblioteca Județeană). În zilele de joi, ședințele de pregătire fizică încep la ora 16.00 și sunt urmate, de la 18.00, de ședința de pregătire teoretică. În schimb, în zilele de duminică, ședințele de pregătire fizică se desfășoară de la ora 10.00.
CJA Vâlcea le-a transmis tuturor arbitrilor (mai puțin stagiarilor care au depus dosarele pentru examenul din luna noiembrie) să-și facă controlul medical și să aducă adeverințe medicale că sunt apți pentru sport. Avizul medical (adeverința medicală) este valabil(ă) și de la medicul de familie.