Fotbal

AS Făurești a făcut doar 1-1, cu Roșiile, dar rămâne neînvinsă în campionat. Pe 29 decembrie, e chef mare, alături de suporteri…

1.05KVizualizari

AS Făurești a obținut doar un rezultat de egalitate, 1-1, în ultimul meci oficial din Liga a VI-a, din acest an, disputat pe teren propriu, cu Știința Roșiile. Lidera a fost condusă cu 1-0, la pauză, dar Alecu Sanda – golgheterul județului, a reușit să stabilească scorul final la 1-1. “Toate echipele vor să joace bine contra noastră. Așa e mereu. Așa e în fotbal, de la cel mai mic, la cel mai mare nivel! A fost 1-0 pentru Roșiile, la pauză, după o degajare greșită a portarului nostru. Apoi, am alergat să câștigăm. Am mai avut 4-5 ocazii și o bară. E un duș rece, așa, ca de iarnă… După meci, am făcut o masă cu jucătorii, iar, pe 29 decembrie, toată lumea va fi prezentă la stadion. Vom petrecem așa cum e frumos, și alături de suporteri.. Suntem neînvinși în campionat, iar asta ne bucură mult. E un vis frumos. Avem și golgheterul județului, pe Alecu Sanda… E o mândrie, pentru o echipă dintr-o localitate atât de mică, așa cum e Făurești! Sincer, nu ne gândim la promovare. Mai e mult până acolo…”, a precizat Adrian Vulturescu, viceprimarul localității Făurești.