Fotbal Județean

AS Făurești a învins-o greu, cu 1-0, pe Faurul Livezi. Acum, așteaptă supermeciul cu lidera Oltețul Zătreni

1.27KVizualizari
AS Făurești nu a reușit să se impună decât cu scorul 1-0 în partida de pe teren propriu, cu Faurul Livezi. Lucian Sanda a înscris unicul gol al întâlnirii, în minutul 80. Adrian Vulturescu, viceprimarul localității și reprezentantul echipei din Făurești, a precizat că partida a fost extrem de încrâncenată, mai ales că oaspeții au luptat eroic timp de 90 de minute, încât să nu încaseze nici măcar un gol.
Când te aperi mereu, e foarte greu să reușești să îți pui în aplicare planul. Plus că am avut și un jucător eliminat, pentru două cartonașe galbene, mult prea ușor acordate. E vorba de Alex Vâlcu. Ideea e că am marcat golul victoriei după eliminarea sa, deci am avut forța să continuăm atacul. În etapa următoare, vom sta în Liga a VI-a, adică, nu vom avea un meci oficial. Vom juca, totuși, un amical, contra unei echipe din Dolj. Iar, peste două săptămâni, avem meciul-meciurilor, cu lidera Oltețul Zătreni. Sincer, am încredere că putem câștiga. Ne vom pregăti la maxim pentru această întâlnire”, a explicat Adrian Vulturescu, viceprimarul localității Făurești.