AS Făurești a ajuns la cea de-a cincea victorie în tot atâtea etape desfășurate în Seria Sud a Ligii a VI-a și, prin urmare, păstrează prima poziție în clasament. În meciul oficial din week-end, lidera competiției s-a impus cu 3-0, pe terenul celor de la Faurul Livezi, prin golurile marcate de Alexandru Sanda (2) și Denis Buică.
De precizat este faptul că AS Făureşti e susținută financiar de primarul Marius Irimia și viceprimarul Adrian Vulturescu, fără nicio contribuție din bugetul administrației locale. „Este o echipă susținută exclusiv de mine și domnul primar, împreună cu alți prieteni apropiați. E pasiune mare față de fotbal, la Făureşti! De aia, am ajuns să facem echipă frumoasă! Sincer, avem și scandal cu soțiile acasă. Dar fotbalul are farmecul său. Soția mea este asistent medical la echipă, tocmai pentru a scuti din cheltuielile cu meciurile oficiale”, a spus Adrian Vulturescu.
Viceprimarul din Făurești a jucat fotbal ani buni, dar și-a amintit cu durere de meciul de retragere pe care l-a avut în sezonul trecut. Iar asta deoarece atunci și-a fracturat mâna. „A fost un meci cu foarte multe repercusiuni. Am căzut și mi-am rupt mâna. Dacă aș mai intra pe teren, din nou? Știți cum e: niciodată să nu spui niciodată! Pentru că poate voi mai juca vreo câteva minute pe viitor. Am slăbit deja câteva kilograme bune. Și voi mai slăbi, în continuare!”, a completat Adrian Vulturescu.
Localitatea Perișani nu mai dispune în prezent de o echipă de fotbal, dar stadionul din localitate a găzduit în acest...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe