Marius Munteanu a explicat că, la Drăgășani, există o emulație pentru fotbal nu doar în rândul băieților. La clubul Atletic Drăgășani, se antrenează deja peste 20 de fete, sub comanda Cristinei Popescu. Din toamă, ele vor activa și în Campionatul Național Under 17, care este organizat de FRF.
„În plus, avem și o echipă feminină Under 13, care va juca în campionatul județean. Chiar avem multe fete pasionate de fotbal, iar acesta e un lucru bun. De pregătirea lor se ocupă Cristina Popescu și sunt convins că va face o treabă bună”, a explicat Marius Munteanu, reprezentantul clubului Atletic Drăgășani.
În următoarele zile, naționala de fotbal feminin a României – din care va face parte din nou și vâlceanca Ștefania...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe