marți, iulie 7, 2020
Fotbal Județean

„Bănel”, noul golgheter de la Olteţul Alunu. Grecea a marcat decisiv şi în victoria 1-0 cu Brezoi!

379Vizualizari

Olteţul Alunu 2016 a câştigat şi derbiul de pe teren propriu, cu Lotru Brezoi, astfel că se menţine pe primul loc în clasamentul Ligii a IV-a, unde are un avans consistent, de 7 puncte, faţă de locul 2. Golgheterul Neculai Grecea („Bănel”) a marcat unicul gol al întâlnirii, în victoria cu scorul de 1-0, obţinută de echipa sa, pe teren propriu. „«Bănel» are parte de un sezon foarte bun alături de noi… Am marcat în minutul 50, iar, din minutul 60, am rămas doar în 10, după ce un jucător al nostru a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene. Mă bucur că am păstrat rezultatul până la final şi nu am fost egalaţi. Oricum, per ansamblu, am jucat ceva mai bine. Lotru Brezoi este o echipă solidă, care practică un fotbal de calitate”, a spus Nicolae Birăruţ, preşedinte la Olteţul Alunu 2016.