În etapa a 3-a din Liga a IV-a, care se va desfăşura la finele acestei săptămâni, Viitorul Mateeşti va primi, pe teren propriu, vizita echipei CS Guşoeni, cu care s-a duelat şi în ultimul meci din campionatul trecut, dar în Liga a V-a. După 2-1 pe teren pentru Alex Cincă & Co., Comisia de Disciplină din cadrul AJF a acordat victoria adversarilor, la „masa verde”, cu 3-0, pentru substituire.
Primarul din Mateeşti, Cosmin Anghelescu, speră că jucătorii săi vor repeta evoluţia foarte bună din luna iunie şi vor reuşi să-şi treacă în cont primele puncte din sezonul actual. „Fără îndoială, va fi un meci interesant, dar ne dorim să producem, din nou, o surpriză, la fel ca anul trecut, când am câştigat cu 2-1 pe teren. Din câte am înţeles, CS Guşoeni s-a întărit în această vară şi are o echipă mult mai tare. Dar, cum se spune în fotbal, mingea e rotundă, aşa că orice rezultat e posibil”, a precizat Cosmin Anghelescu.
De menţionat este faptul că jucătorii de la CS Guşoeni şi-au luat deja o revanşă pentru înfrângerile de la finalul sezonului trecut, care au pus în pericol promovarea în Liga a IV-a. Astfel, Alex Concioiu & Co. s-au impus cu 3-0 în fieful echipei Altetic Drăgăşani, în runda inaugurală a campionatului, iar în week-end vor disputa cel de-al doilea meci cu o fostă rivală din Liga a V-a.
Duelul Viitorul Mateeşti – CS Guşoeni va avea loc duminică, 11 septembrie, de la ora 11.00.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe