Boiangiu, de la Grădiștea, exemplu de primar: aduce jucătorii la meciuri cu mașina proprie, le face grătar și mereu aproape de ei!
Deși a condus cu 3-0, în deplasare, la Știința Laloșu, Știința Grădiștea a tremurat la maxim în a doua repriză, când adversarii au lovit de două ori și au ratat și o lovitură de la 11 metri. Bogdan Grigore, oficialul trupei din Grădiștea, a pus acest picaj pe seama epuizării fizice a jucătorilor săi. “Au fost senzație băieții mei, mai ales în prima repriză! Am avut 3-0, până în minutul 70. Apoi, au lăsat-o pe tânjeală, ca să spunem așa. Mai întâi, Laloșu a ratat o lovitură de la 11 metri, iar ai mei au picat fizic. Astfel, am primit două goluri în ultimul sfert de oră al partidei. Din fericire, am câștigat cu 3-2. Am marcat prin Cristi Costea, Andrei Papp și Alex Barbu (din pasa lui Albert Cszala). Nu a părut deloc să fie un meci cu emoții, dar, pe final, am picat fizic și chiar am tremurat, să spunem așa.. Suntem pe locul 7 în clasament. E clar că în retur o să fie mult mai bine pentru noi, bombă – aș spune! Vom mai aduce jucători… Nu e greu să ții o echipă la acest nivel, dacă nu te sprijină autoritițile locale. Domnul primar Ilie Boiangiu ne ajută enorm: face grătar și dă bere și sucuri după meciuri. E foarte implicat. Nota 10 pentru dânsul! Merge cu noi inclusiv la jocurile din deplasare, aduce cu mașina dânsului jucătorii de acasă. Îl felicităm pentru tot efortul depus! Vom avea o colaborare pe termen lung! Iar noi promitem să fim cât mai sus în clasament”, a declarat Bogdan Grigore, oficialul clubului Știința Grădiștea.




