Chimia 1973 Rm. Vâlcea are un lot valoros, capabil să câștige și fără mai mulți titulari meciurile cu echipele din a doua parte a clasamentului. Etapa trecută, trupa din Râmnic s-a impus cu scorul de 6-0, la Unirea Tomșani, în condițiile în care nu a avut cinci jucători de bază: pe Duminică, Tărbujaru, Terteci, Băița și Mușuroia.
„A trebuit să improvizăm toată linia defensivă, astfel că l-am trecut pe Bogdan Oprea fundaș central. Am folosit 3 juniori titulari, adică, pe Darius Tudose, Edi Tufan și Rareș Mihai, iar toți s-au comportat impecabil. La Tomșani, am marcat prin Ciprian Vlădoi – de două ori, «Tzutzy» Băgălin, Ionuț Cosma, Edi Tufan și Claudiu Rădescu. Nu au fost deloc probleme la acest meci. Gazdele au jucat într-un spirit total de fair-play”, a explicat Gabriel Glodeanu, oficialul echipei Chimia 1973 Rm. Vâlcea.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe