Fotbal Diverse

Constantin Rădulescu: „Echipa de fotbal fete, noua senzație de la Consiliul Județean Vâlcea și de la CS Vâlcea 1924!”

475Vizualizari
Săptămâna trecută, Constantin Rădulescu a fost prezent la unul dintre antrenamentele echipei de fotbal feminin CS Vâlcea 1924, desfășurat pe Stadionul „CSȘ”, din nordul Râmnicului. Șeful Consiliului Județean Vâlcea le-a vorbit tinerelor jucătoare pregătite de Marian Deaconescu și le-a transmis că va face tot ce depinde de el pentru ca această formație să performeze.
„Am venit să vă cunosc, să văd ce energie aveți. Și mă bucur tare mult că v-am cunoscut! Să știți că o să ne ocupăm foarte atent de voi! Nu trebuie decât să jucați bine, să vă faceți datoria, fiindcă o să aveți tot ce vă trebuie. Oricum, este fabulos ce văd, foarte multe fete! E o mare bucurie pentru mine să vă văd la joc”, a fost mesajul transmis de Constantin Rădulescu către fotbalistele de la CS Vâlcea 1924.

75 de fete sunt angrenate la echipa de fotbal feminin CS Vâlcea 1924

„CS Vâlcea 1924 are acum și secție de fotbal feminin și sunt 75 de fete care joacă fotbal la noua echipă. Cred că este o investiție bună în fotbalul feminin, chiar dacă toată lumea e interesată de fotbal masculin, numai de băieți, uite că joacă și fetele! Și joacă foarte bine! Vom încuraja această echipă de fotbal fete și vom participa în campionate importante pe viitor. Deja avem un meci câștigat, primul amical, cu 6-0. Începem activitatea cu o echipă de senioare și cu una Under 17. Avem tot ce ne trebuie, antrenori, jucătoare! Totul e complet pentru noua senzație de la Consiliul Județean Vâlcea și de la CS Vâlcea 1924: echipa de fotbal fete!”, a completat Constantin Rădulescu.
Sursă foto: Facebook CS Vâlcea 1924