Din acest an, Constantin Rădulescu, președintele Consiliului Județean Vâlcea, a decis să dezvolte o nouă ramură sportivă la CS Vâlcea 1924: fotbalul feminin. Noua echipă și-a început activitatea în urmă cu doar două săptămâni, iar în primul sezon va evolua în Liga a III-a.
Zilele trecute, mai precis marți, 22 iulie, Constantin Rădulescu a fost prezent și la unul dintre antrenamentele fotbalistelor, care a avut loc pe Stadionul CSȘ, din zona de nord a Râmnicului. Cu acest prilej, fondatorul CS Vâlcea 1924 a postat un mesaj pe pagina sa de Facebook, în care și-a exprimat satisfacția pentru faptul că județul nostru are acum și o echipă de fotbal feminin, iar apoi le-a transmis mult succes jucătoarelor pregătite de Marian Deaconescu.
„Vâlcea are fotbal feminin! Pe 22 iulie, am participat la un antrenament al fetelor de la noua echipă de fotbal feminin a CS Vâlcea 1924, pentru a le cunoaște și a le vedea pe teren. Mă bucur că avem, în sfârșit, o echipă de fotbal feminin la Vâlcea. Este un pas important pentru sportul județean și o oportunitate pentru tinerele iubitoare de fotbal de a juca și de a face performanță. Îmi doresc din toată inima ca această echipă să crească frumos și să aducă rezultate, dar mai ales să inspire. Îi felicit pe toți cei implicați în acest proiect și îi asigur de tot sprijinul meu în continuare”, a transmis Constantin Rădulescu, pe rețeaua de socializare.
Miercuri, 29 aprilie, înaintea ședinței Consiliului Local, s-a desfășurat ceremonia de acordare a titlului de Cetățean de Onoare al Municipiului...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe