Cosmin Băița și Cristi Predulete, printre noutățile de la CSPM. A plecat Sică Bălțățeanu. Încă două jocuri amicale!
CS Păușești-Măglași va disputa încă două jocuri amicale săptămâna aceasta, prima dată – miercuri, apoi – sâmbătă, în deplasare, la FC Băbeni. Claudiu Dumitru a precizat că echipa pe care o antrenează este, în continuare, în construcție, de aceea, va continua campania de transferuri. “Vor mai veni alături de noi Cosmin Băița și Cristi Predulete, jucători cu experiență, care ne vor ajuta. Încercăm să mai îmbunătățim atacul! Pe 24 august, va începe noul campionat de Liga a IV-a. Deja avem un lot de 20-22 de jucători, dar nu știm pe câți ne vom baza meci de meci, de aceea, e important să nu ne trezim descoperiți pe parcurs. Eu am mare încredere în băieții mei. Așa cum am mai spus, construim frumos, pentru următorii 2-3 ani”, a declarat Claudiu Dumitru, antrenor la CSPM.




