Cozia Călimănești se va înscrie în noul sezon de Liga a IV-a, chiar dacă va trebui să achite testele rapide pentru Covid-19. Echipa antrenată de Vasile Ilinca a reușit să obțină două rezultate excelente în ultimele amicale: a bătut-o cu 5-1 pe Sparta Rm. Vâlcea și a remizat cu Flacăra Horezu (1-1). „Știți cum se spune: amicalele sunt amicale, nu te poți încrede neapărat în ele. Oricum, jucătorii mei s-au comportat foarte bine. Cu Sparta, am marcat de câte două ori prin Cosmin Rădoi și Nonis Duca și o dată prin Alex Uță. Cu Flacăra, am condus prin golul marcat de Ileana, în minutul 75, dar am fost egalați de veteranul Raul Nistor, care ne-a dat gol în minutul 90. Următorul amical pe care îl vom juca va avea loc pe 4 august, cu Viitorul Dăești. Până pe 5 august, va trebui să depunem cererea de participare în Liga a IV-a. Nu pot să îmi dau seama câte echipe vor juca în campionat, dar, din ceea ce se aude, nu prea multe. E clar că testele rămân o barieră uriașă în ceea ce privește reluarea competițiilor în condiții normale”, a anunțat Vasile Ilinca, antrenor la Cozia Călimănești.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe