Fotbal Județean

CS Guşoeni a trecut la limită de CS Şuşani. Mădălin Roşu a fost, din nou, „salvatore della patria”!

93Vizualizari

Week-end-ul trecut, CS Guşoeni s-a impus la limită, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în meciul cu CS Şuşani, din cadrul etapei a 6-a a Ligii a IV-a. Unicul gol al meciului a fost marcat de Mădălin Roşu, în prima repriză. „Scorul este mult prea mic faţă de numărul de ocazii de care am beneficiat. În prima repriză, am avut nu mai puţin de 10 şanse de gol, dar am marcat doar o dată, un procentaj foarte mic de eficacitate. Cel puţin de cinci ori ne-am aflat în postura de «unu la unu» cu portarul advers, dar n-am reuşit să înscriem! Şi după pauză am avut ocazii, dar şi cei de la CS Şuşani ne-au creat emoţii, au pus presiune pe noi. Una peste alta, ne bucură acest nou succes, care ne menţine în partea superioară a ierarhiei”, ne-a declarat George Concioiu, reprezentantul echipei din Guşoeni.
În această săptămână, conform calendarului anunţat de AJF Vâlcea, CS Guşoeni va evolua de două ori în Liga a IV-a. Mai întâi, va fi meciul din etapa intermediară de miercuri, 9 octombrie, când fotbaliştii din localitatea administrată de primarul Nicolae Concioiu vor juca în deplasare, de la ora 16.00, în fieful echipei AS Buneşti. Ulterior, duminică, 13 octombrie, de a ora 12.00, va urma partida de pe teren propriu cu Inter Lăpuşata.