Fotbal Județean

CS Mădulari, răpusă la Sălătrucel! Alutus a produs marea surpriză a etapei intermediare din Liga a IV-a. Vezi aici rezultatele complete şi clasamentul la zi!

406Vizualizari

În această după amiază, au avut loc meciurile din cadrul etapei a 7-a (intermediară) din Liga a IV-a. Cu două excepţii (partidele Lotru Brezoi – AS Mihăeşti şi Inter Lăpuşata – Minerul Berbeşti, ammbele încheiate cu scorul de 1-0, în favoarea echipelor gazdă), în celelalte şapte partide programate a fost spectacol! În total, în această rundă, s-au înscris nu mai puţin de 56 de goluri, adică o medie extraordinară, de 6,22 pe meci!
Marea surpriză a etapei a produs-o Alutus Sălătrucel, care s-a impus, cu scorul de 5-2, pe teren propriu, în faţa viceliderei CS Mădulari. Echipa de fotbal din comuna administrată de primarul Nicolae Sima a acumulat astfel 12 puncte şi a urcat pe 6 în clasamentul Ligii a IV-a, la doar trei „lungimi” de formaţia pe care a învins-o în această după amiază, care ocupă, în continuare, poziţia secundă.
Lidera incontestabilă a eşalonului, Olteţul Alunu 2016, a făcut un nou meci perfect şi a trecut la pas de Foresta Mălaia, pe teren propriu, cu 7-2. Formaţia lui Nicolae Birăruţ a rămas astfel singura cu maximum de puncte de la acest nivel (21) şi domină autoritar Liga a IV-a. La polul opus, o singură echipă nu a obţinut încă niciun punct, ACS Vâlcea Sport, care a pierdut şi de această dată, la scor, în deplasare, în faţa celor de la CS Şuşani (2-10).
Foto: fază de joc de la Sălătrucel

LIGA A IV-A

Etapa a 7-a (intermediară)

• Miercuri, 9 octombrie:
Olteţul Alunu 2016 – Foresta Mălaia 7-2
CS Şuşani – ACS Vâlcea Sport 10-2
AS Buneşti – CS Guşoeni 3-3
AS Bărbăteşti – Victoria Frânceşti 3-1
Viitorul Păuşeşti Măglaşi – Sporting Galicea 4-7
Lotru Brezoi – AS Mihăeşti 1-0
Alutus Sălătrucel – CS Mădulari 5-2
Inter Lăpuşata – Minerul Berbeşti 1-0
Athletico Băile Govora – Viitorul Valea Mare 4-1

Clasament

1. Olteţul Alunu – 21p. (31-7)
2. CS Mădulari – 15p. (21-17)
3. Sporting Galicea – 13p. (35-16)
4. Lotru Brezoi – 13p. (25-10)
5. AS Mihăeşti – 12p (21-13)
6. Alutus Sălătrucel – 12p (18-15)
7. CS Guşoeni – 12p. (11-8)
8. Inter Lăpuşata – 11p. (18-16)
9. Foresta Mălaia – 10p. (22-24)
10. AS Bărbăteşti – 9p. (24-17)
11. Minerul Berbeşti – 9p. (11-11)
12. CS Şuşani – 8p. (20-17)
13. AS Buneşti – 8p. (18-16)
14. Viitorul Păuşeşti Măglaşi – 7p. (21-24)
15. Viitorul Valea Mare – 7p. (16-25)
16. Athletico Băile Govora – 6p. (15-19)
17. Victoria Frânceşti – 5p. (17-24)
18. ACS Vâlcea Sport – 0p. (7-72)

Etapa a 8-a

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Sporting Galicea – Lotru Brezoi (Ora 16.00)
Viitorul Valea Mare – AS Bărbăteşti (Ora 16.00)
Minerul Berbeşti – Alutus Sălătrucel (Ora 16.00)
CS Mădulari – Athletico Băile Govora (Ora 16.00)

• Duminică, 13 octombrie:
AS Mihăeşti – Olteţul Alunu 2016 (Ora 12.00)
Victoria Frânceşti – Viitorul Păuşeşti Măglaşi (Ora 12.00)
Foresta Mălaia – CS Şuşani (Ora 12.00)
CS Guşoeni – Inter Lăpuşata (Ora 12.00)
ACS Vâlcea Sport – AS Buneşti (Ora 12.00)

0
error: Content is protected !!