CSM Slatina, o adversară tare pentru handbalistele de la SCM Rm. Vâlcea, în amicalele din week-end. Două victorii cu rezultate aproape identice pentru…
SCM Rm. Vâlcea a câștigat cele două meciuri amicale pe care le-a disputat în acest week-end (pe 1 și 2 august), în Sala Traian, împotriva formației CSM Slatina. Echipa de la poalele Capelei le-a câștigat pe ambele, iar rezultatele finale au fost aproape identice (vineri – 34-31, iar sâmbătă – 33-31). Pentru SCM Rm. Vâlcea, acestea au fost primele partide de pregătire în noua formulă și cu Florentin Pera la timonă. Așa cum era de așteptat, în cele două partide de pregătire, staff-ul tehnic din Sala Traian a rulat toate jucătoarele pe care le are la dispoziție în această perioadă, pentru a le cunoaște mai bine potențialul de joc, în special al celor nou-venite la poalele Capelei.
„SCM Râmnicu Vâlcea a disputat vineri și sâmbătă primele jocuri de pregătire ale verii, în compania echipei CSM Slatina. Vineri: SCM Rm. Vâlcea – CSM Slatina 34-31; Sâmbătă: SCM Rm. Vâlcea – CSM Slatina 33-31. Felicitări echipei și staff-ului tehnic! Mulțumim și suporterilor care sunt mereu alături de noi! Ne revedem la Memorialul «Constantin Tită», turneu programat pe 8-9 august, în Sala Traian”, au dezvăluit oficialii de la SCM Rm. Vâlcea.
SCM Rm. Vâlcea a marcat de 50 de ori la CSM Tg. Mureș, în turul 1 al Cupei României. Din...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe