luni, iunie 8, 2026
Diverse

CSPM a fost condusă cu 1-0, la Orlești, după care….💪🎇⚽🤙

807Vizualizari

Cătălin Duminică, Andi Petrescu, Ciprian Vlădoi și Rareș Mihai au înscris pentru CS Păușești-Măglași, în succesul cu scorul de 4-1 consemnat contra celor de la ASC Orlești. Viceprimarul Bogdan Teodorescu a mărturisit că a avut ceva emoții, mai ales că, în sezonul trecut, Bogdan Tudor și colegii săi au fost singurii care i-au învins în Liga a V-a.

Am fost conduși cu 1-0 la Orlești, după 20 de minute mai greoaie. Am ratat în primele 45 de minute de trebuia să fie 5-1, la pauză. În Liga a V-a, Orlești a fost singura echipă care ne-a bătut, de aceea, am avut ceva emoții, a fost un joc cumva mai deosebit. Orlești e echipă bună și ambițioasă. Etapa următoare, avem meci acasă, cu Unirea Tomșani. Sunt încrezător în valoarea băieților mei, de aceea, încă trei puncte sunt imperativ necesare. Suntem pe locul 4 în clasament, dar avem un meci restant. Încă nu am stabilit data când vom disputa partida cu Lotru Brezoi, dar asta se va întâmpla până la sfârșitul turului de campionat. Am avut mulți suporteri la meciul cu Orlești, care ne-au susținut din primul și până în ultimul minut. Și domnul primar Marcel Radi este alături de noi etapă de etapă și îi mulțumim din suflet pentru încrederea acordată băieților”, a declarat Bogdan Teodorescu, viceprimarul localității Păușești-Măglași.