Denis Boldu i-a înnebunit pe jucătorii de la Fârtățești. “Am vrut să ieșim de pe teren!”
Vasile Stanciu, cel care a înființat echipa de fotbal Cerna Fârtățești, ne-a contactat după meciul cu Recolta Laloșu pentru a acuza arbitrajul ostil de care au avut parte colegii săi. “Am avut meci la Laloșu. Arbitrul Denis Boldu a fluierat doar pentru gazde. Golul de 1-0 pentru ei a fost după o pasă cu mâna. Orice contact – arbiturl fluiera împotriva noastră. A fost dezastru! Am vrut să scoatem echipa de pe teren. Observatorul a zis că va scrie pe foaie ceea ce a văzut. Suntem și noi curioși dacă a avut curaj să prezinte realitatea! Am fost învinși cu 2-0. Trebuia să mai avem un penalti. Și în meciul tur, am avut parte de ostilitatea arbitrilor. Sincer, nu știu cum Recolta se situează pe primul loc…”, a declarat Vasile Stanciu, coordonatorul echipei Cerna Fârtățești.




