Dezamăgire cruntă! Bogdan Grigore anunță retragerea definitivă din fotbal: „Îmi asum toată vina!”
Deși în iarnă s-a format un lot care promitea să se bată la primele locuri, Știința Grădiștea traversează o criză profundă în acest retur de campionat. Prăbușirea echipei pe locul 10 în clasament a provocat dezamăgire uriașă pentru Bogdan Grigore. Deși s-a luptat mult să strângă actualul lot, el a cedat psihic și a anunțat public că se va retrage definitiv din fotbal la finalul sezonului.
„Dacă ne bate și Zătreni, unde jucătorii au adunat 1.000 de ani…”
Oficialul echipei nu s-a mai ferit de cuvinte și a lansat un atac dur, dar plin de amărăciune, la adresa atitudinii fotbaliștilor săi, fiind extrem de afectat de eșecul în fața celor de la Zătreni.
„Nu ne mai iese nimic, nu mai batem pe nimeni. Conducem cu 1-0, se urcă adversarii pe noi și ne fac 3-1. Este nepăsare, lipsă de interes, nu mai au tragere de inimă! Am strâns jucători de valoare din 5 comune și nu am fost în stare să fim în primele 4-5 locuri. Dacă ne-a bătut și Zătreni, care are jucători care dacă le aduni vârsta au 1000 de ani, ce să mai spui?! Niciodată nu am avut asemenea rezultate proaste de când sunt în fotbal”, a tunat Bogdan Grigore.
Scuze publice în fața primarului Ilie Boiangiu
Grigore și-a asumat în totalitate dezastrul din acest retur, cerându-și scuze oficialităților locale pentru că a tolerat mult prea multe acte de indisciplină sau nepăsare în vestiar. „Îmi duc crucea până la sfârșitul campionatului și mă retrag. Îmi asum toată vina. Primarul Ilie Boiangiu este foarte supărat pe situație, pe bună dreptate. Îmi pare rău că am dezamăgit, mi-am pus mari speranțe în acești jucători și nu mă așteptam deloc la o asemenea atitudine din partea lor”, a concluzionat, resemnat, oficialul de la Grădiștea.




