luni, iunie 15, 2026
Fotbal Național

Doi jucători de la Flacăra Horezu nu pot evolua în derbiul judeţean cu Minerul Costeşti! Sâmbăta aceasta, în Zăvoi, nu vor fi pe teren…

1.76KVizualizari
Sâmbăta aceasta, de la ora 14.00, Flacăra Horezu va evolua în Zăvoi, împotriva rivalei din judeţ, Minerul Costeşti. Chiar dacă adversara are doar o victorie în cont până în prezent, antrenorul-jucător al echipei din Treapt, Adi Popa, le-a trasmis deja coechipierilor că trebuie să abordeze cu maximă concentrare partida de la Rm. Vâlcea.
„Minerul Costeşti se află în creştere, este o echipă care s-a reglat din mers şi a făcut jocuri bune în ultima perioadă, aşa că ne aşteaptă un meci foarte greu în week-end. În afară de Ionuţ Simeanu (eliminat în meciul precedent, cu CSM Deva), de la noi va mai absenta fundaşul Ionuţ Mihăescu. El joacă în defensivă, deci e mai expus la avertismente şi a ajuns deja la patru cartonaşe galbene, aşa că trebuie să stea o etapă pe tuşă. După deplasarea în Zăvoi, vom încheia anul 2020 cu două meciuri pe teren propriu. Marţi, 10 noiembrie, o vom înfrunta pe FC Hermannstadt 2, iar sâmbătă, 14 noiembrie – pe CSM Jiul Petroşani, ambele urmând a începe la ora 14.00. Deocamdată, nu vreau să mă gândesc însă la acele partide, ne vom concentra exclusiv pe meciul care urmează, iar acesta e cel cu Minerul Costeşti, pe care sper să-l abordăm cu toată responsabilitatea şi să obţinem un rezultat pozitiv”, a subliniat Adi Popa.