luni, iunie 15, 2026
Handbal

Duminica aceasta, SCM Rm. Vâlcea va juca împotriva campioanei en-titre, în deplasare

368Vizualizari
SCM Rm. Vâlcea mai are trei meciuri de disputat până la finele actualului sezon al Ligii Florilor. În primul dintre acestea, care va avea loc în week-end, echipa antrenată de Rasmus Rygaard Poulsen o va întfrunta pe CSM București, în deplasare. Partida va pune față în față două trupe rănite. Chiar dacă și-au adjudecat un nou titlu național, „tigroaicele” nu au îndeplinit cel de-al doilea obiectiv pe care l-au avut, în speță, calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor. De partea cealaltă, gruparea vâlceană a ratat toate țintele trasate de conducerea clubului și nu va mai juca în Europa în sezonul viitor.
Meciul dintre CSM București și SCM Rm. Vâlcea va avea loc duminică, 4 mai, de la 17.30, și va fi transmis în direct de PRO Arena, partenerul media al FRH. În tur, jucătoarele antrenate de Helle Thomsen s-au impus doar la limită în Sala Traian (29-27), dar vor porni din nou ca favorite în fața echipei noastre, fiind greu de crezut că nu vor obține încă o victorie.
Sursă foto: CSM București