Eugen Beza: “Am decis să antrenez SCM pentru că…”
Eugen Beza a acceptat oferta de a prelua conducerea tehnică a echipei de Liga a III-a, SCM Rm. Vâlcea. Noul tehnician din Zăvoi a explicat că Rm. Vâlcea este un oraș de tradiție în fotbal și trebuie să revină la un nivel cât mai bun. “Sincer, m-a atras foarte mult publicul pe care echipa l-a avut la baraj. Probabil că este o emulație mare în jurul echipei. Lumea este avidă de fotbal în județ. De vreo 7 ani, din ce știu, nu a mai fost echipă în Liga a II-a în acest județ. Eu am avut oferte și din Liga a II-a. Din punct de vedere sportiv, SCM este un club unde există condiții foarte bune de performanță, atât ca antrenamente, cât și a planurilor de viitor. Vâlcea merită să fie în Liga a II-a anul viitor și toți vom lupta pentru acest obiectiv. Bineînțeles, totul depinde strict numai de noi. Ceea ce pot să promit este că ne vom bate pentru fiecare punct”, a transmis noul tehnician principal de la SCM Rm. Vâlcea.




