Handbal

Federaţia Europeană de Handbal nu a anunţat încă datele de disputare pentru cele patru restanţe ale SCM-ului. Vezi aici lista meciurilor amânate în 2020, dar care au fost reprogramate deja!

150Vizualizari
Săptămâna trecută, EHF a stabilit calendarul meciurilor din ultimele cinci runde ale Ligii Campionilor (10-14). De asemenea, au mai fost programate şi câteva dintre restanţele din 2020, toate însă din cadrul Grupei A, din care face parte CSM Bucureşti.
Deocamdată, Federaţia Europeană de Handbal nu a anunţat încă datele de disputare şi pentru cele patru restanţe de până acum ale echipei SCM Rm. Vâlcea. Este vorba de partidele pe care jucătoarele antrenate de Florentin Pera trebuiau să le joace, pe teren propriu, cu Podravka Koprivnica (din etapa a 4-a), Borussia Dortmund (etapa a 6-a) şi Buducnost Podgorica (etapa a 7-a), precum şi de jocul din deplasare cu gruparea germană (din etapa a 9-a).

Restanţele reprogramate până în prezent de EHF:

Grupa A
Etapa a 3-a
• Duminică, 10 ianuarie 2021 / Ora 17.00:
KRIM LJUBLJANA – TEAM ESBJERG
Etapa a 9-a
• Miercuri, 13 ianuarie 2021 / Ora 19.15:
VIPERS KRISTIANSAND – ROSTOV DON
Etapa a 7-a
• Sâmbătă, 30 ianuarie 2021 / Ora 19.00:
VIPERS KRISTIANSAND – METZ HANDBALL
Etapa a 8-a
• Miercuri, 3 februarie 2021 / Ora 19.15:
METZ HANDBALL – VIPERS KRISTIANSAND
Etapa a 6-a
• Marţi, 9 februarie 2021 / Ora 18.00:
ROSTOV DON – VIPERS KRISTIANSAND

Restanţe încă neprogramate până în prezent de EHF:

Grupa A
Etapa a 2-a
VIPERS KRISTIANSAND – FTC RAIL-CARGO BUDAPESTA
Etapa a 3-a
FTC RAIL-CARGO BUDAPESTA – METZ HANDBALL
Etapa a 9-a
CSM BUCUREŞTI – BIETIGHEIM
Grupa B
Etapa a 4-a
SCM RM. VÂLCEA – PODRAVKA KOPRIVNICA
Etapa a 6-a
BUDUCNOST PODGORICA – AUDI ETO GYOR
SCM RM. VÂLCEA – BORUSSIA DORTMUND
CSKA MOSCOVA – PODRAVKA KOPRIVNICA
Etapa a 7-a
SCM RM. VÂLCEA – BUDUCNOST PODGORICA
Etapa a 9-a
PODRAVKA KOPRIVNICA – CSKA MOSCOVA
BORUSSIA DORTMUND – SCM RM. VÂLCEA
IMPORTANT! Programul meciurilor poate suferi modificări în perioada următoare.