În perioada următoare, frații Andrei și Teodor Olaru vor participa la finala Campionatului Național de judo pentru seniori, care se va desfășura la Brașov. Pentru cei doi judokani valoroși, antrenați de Ion și Eduard Luciu, la CS Chimia Rm. Vâlcea, aceasta va fi prima participare la nivel de seniori, urmând ca, mai apoi, să lupte şi la Naționalele Under 21 de la Brașov.
„La Brașov, ne așteptăm ca Andrei și Teodor Olari să urce chiar pe podium. La această competiție, vrem să mai participăm și cu Cristina Dumitrescu. Rămâne de văzut însă dacă sportiva noastră se va recupera la timp după accidentare. La ora actuală, Vâlcea are trei reprezentanți în lotul național de judo, iar asta ne bucură mult. Este vorba de frații Andrei și Teodor Olaru și de Cristina Dumitrescu”, a precizat antrenorul Eduard Luciu.
Pe 17 decembrie 2025, Bogdan Matei și-a anunțat demisia din funcția de președinte al Agenției Naționale pentru Sport, invocând motive...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe