luni, iunie 15, 2026
Sporturi

Frații Andrei și Teodor Olaru merg la finala Campionatului Naţional de judo pentru seniori de la Brașov

1.7KVizualizari
În perioada următoare, frații Andrei și Teodor Olaru vor participa la finala Campionatului Național de judo pentru seniori, care se va desfășura la Brașov. Pentru cei doi judokani valoroși, antrenați de Ion și Eduard Luciu, la CS Chimia Rm. Vâlcea, aceasta va fi prima participare la nivel de seniori, urmând ca, mai apoi, să lupte şi la Naționalele Under 21 de la Brașov.
„La Brașov, ne așteptăm ca Andrei și Teodor Olari să urce chiar pe podium. La această competiție, vrem să mai participăm și cu Cristina Dumitrescu. Rămâne de văzut însă dacă sportiva noastră se va recupera la timp după accidentare. La ora actuală, Vâlcea are trei reprezentanți în lotul național de judo, iar asta ne bucură mult. Este vorba de frații Andrei și Teodor Olaru și de Cristina Dumitrescu”, a precizat antrenorul Eduard Luciu.