duminică, iunie 7, 2026
Diverse

Frustrare maximă la Viitorul Budești: a pierdut cu același scor, 2-1, contra celor mai bune adversare. “Vom trage linie. Garantat..!”

951Vizualizari

Viitorul Budești a pierdut cu scorul de 2-1, pe terenul echipei Oltețul Alunu, cu prilejul etapei a 11-a, din Liga a IV-a! Lucian Briceag, reprezentantul clubului, a precizat că acest rezultat a fost consemnat și contra unor alte alte adversare de top din competiție, deci, se impune imperativ o, pentru a nu mai… Cu toate echipele valoroase, am pierdut cu același scor, 2-1: Horezu, Tomșani, Măglași și, ultima dată, Alunu. Doar Călimănești ne-a bătut cu 2-0, că nu am marcat și chiar am spus atunci că e cea mai bună echipă din Liga a IV-a. Deci, am pierdut la limită mereu, deși am făcut jocuri bune! Și cu Alunu, prin Claudiu Popa, am avut șansă să egalăm la 2-2. Lipsa omogenității își spune cuvântul. Încă nu avem relații, pentru că valoare există – nu poate contesta nimeni asta!!! Mai avem 4 jocuri din turul campionatului, după care tragem linie! Garantat, vor fi ajustări în plus… Cu siguranță, vom aduce jucători noi, pe posturile deficitare. Dacă am mai fi avut încă 2 jucători pe posturile cheie, nu pierdeam niciodată cu 2-1. Trebuia să profităm la maxim de pe ultimele etape, adică, să adunăm maxim de puncte, mai ales că Măglași, Călimănești și Horezu se întâlnesc între ele. Dar nu a fost să fie așa, pentru că noi, repet, tot pierdem puncte la limită. Încă nu e ceea ce ne dorim, dar, ușor-ușor, construim pentru ceea ce ne dorim”, a explicat Lucian Briceag, sponsor și reprezentant al clubului Viitorul Budești.