Recent, conducerea CAS Vâlcea, prin directorul Alin Voiculeţ, i-a lăudat pe primarii din Bărbăteşti (Constantin Bănacu), Costeşti (Toma Peştereanu) şi Mihăeşti (Constantin Bărzăgeanu), pentru investiţiile de modernizare şi dotare a dispensarelor medicale din localităţile pe care aceştia le conduc. Locuitorii din comunele respective beneficiază astfel de cele mai bune condiţii pentru consultaţii şi tratamente.
Şi primarul din Stoeneşti, Gheorghe Dumbravă, vrea să aibă un dispensar mai frumos în centrul localităţii sale. În acest sens, alesul PNL a depus la CNI proiectul „Reabilitare, modernizare, extindere şi dotare dispensar medical uman, sat Stoeneşti, str. Primăriei, nr. 77”, iar documentaţia se află acum în lista sinteză. „Mi-am propus de mai mult timp să obţin fonduri de la Guvern pentru modernizarea unităţii sanitare din centrul comunei, dar încă nu am primit nicio veste bună în ceea ce priveşte finanţarea. Pe lângă renovarea clădirii, ar mai fi vorba şi de dotarea unităţii sanitare cu aparatură medicală de ultimă generaţie. În acest dispensar îşi desfăşoară ativitatea doi medici generalişti”, a explicat Gheorghe Dumbravă.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe