Gicu Deaconescu (56 de ani), preşedintele Comisiei de copii şi juniori din cadrul AJF Vâlcea, stă acasă, cât de mult poate, la fel ca noi toţi. El recunoaşte că îi este extrem de greu să se izoleze în apartament, de vreme ce a avut o viaţă foarte activă, de dimineaţa până seara, cu antrenamente şi alte activităţi conexe. „E greu, dar mai bine stăm acasă! Important e să fim optimişti. Să facem activităţi zi de zi, de la abdomene, genuflexiuni, să citim cărţi vechi, să vorbim mult cu familia şi prietenii – chiar şi la telefon. Dacă vom rămâne singuri cuc şi ne vom uita pe pereţi zile în şir, riscăm să umplem, mai apoi, spitalele de psihiatrie. De aia, trebuie să fim optimişti, relaxaţi, ca într-o vacanţă prelungită”, a spus Gicu Deaconescu.
La finele săptămânii, la Perișani va avea loc cea de-a doua ediție a Cupei Posada la minifotbal. Potrivit primarului Dumitru-Sorin...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe