Gigel Bucuroiu transferă 3-4 jucători, iar unul vine din Liga a III-a
Gigel Bucuroiu, reprezentantul clubului FC Băbeni, a anunțat că, în luna ianuarie, va transfera 3-4 jucători pe care a pus ochii încă de acum o jumătate de an. El a precizat că obiectivul este ca, la sfârșitul sezonului, diferența de puncte față de locul 3 să fie mult mai mică. “Ne-am propus să fim în primele 6 locuri și am îndeplinit acest obiectiv. Acestea au fost posibilitățile, până acum. Băieții sunt foarte mulțumiți, iar Primăria și Consiliul Local ne-au sprijinit ca totul să meargă bine. În retur, o să mai vină 3-4 jucători noi. Vom începe pregătirea la sfârșitul lunii ianuarie, cu mai multe jocuri amicale. Răzvan Milosteanu și băieții lui merită tot respectul meu. 31 decembrie a fost termenul maxim până când cei care voiau să plece trebuiau să ne anunțe. Nimeni nu și-a exprimat această dorință, deci, vom menține lotul…”, a declarat Gigel Bucuroiu, președintele clubului FC Băbeni.




