luni, ianuarie 18, 2021
Handbal

Handbal feminin / Liga Florilor. Programul complet al sezonului 2020-2021 (toate etapele şi datele de desfăşurare ale acestora)

806Vizualizari

HANDBAL FEMININ / LIGA FLORILOR
SEZONUL 2020-2021

Programul competiţional

• Etapa 1 (joi, 27 august 2020):
SCM Craiova – SCM Rm. Vâlcea
Locul 3 Divizia A – „U” Cluj
Locul 1 Divizia A – Măgura Cisnădie
SCM Gloria Buzău – CSM București
Locul 2 Divizia A – HC Dunărea Brăila
AHCM Unirea Slobozia – Gloria 2018 Bistrița
HC Zalău – Minaur Baia Mare
Rapid București – CSM Slatina
*) meciurile retur, din etapa a 16-a, se vor disputa duminică, 17 ianuarie 2021
• Etapa a 2-a (duminică, 30 august 2020):
SCM Rm. Vâlcea – CSM Slatina
Minaur Baia Mare – Rapid București
Gloria 2018 Bistrița – HC Zalău
HC Dunărea Brăila – AHCM Unirea Slobozia
CSM București – Locul 2 Divizia A
Măgura Cisnădie – SCM Gloria Buzău
„U” Cluj – Locul 1 Divizia A
SCM Craiova – Locul 3 Divizia A
*) meciurile retur, din etapa a 17-a, se vor disputa joi, 28 ianuarie 2021
• Etapa a 3-a (duminică, 6 septembrie 2020):
Locul 3 Divizia A – SCM Rm. Vâlcea
Locul 1 Divizia A – SCM Craiova
SCM Gloria Buzău – „U” Cluj
Locul 2 Divizia A – Măgura Cisnădie
AHCM Unirea Slobozia – CSM București
HC Zalău – HC Dunărea Brăila
Rapid București – Gloria 2018 Bistrița
CSM Slatina – Minaur Baia Mare
*) meciurile retur, din etapa a 18-a, se vor disputa duminică, 31 ianuarie 2021
• Etapa a 4-a (duminică, 13 septembrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – Minaur Baia Mare
Gloria 2018 Bistrița – CSM Slatina
HC Dunărea Brăila – Rapid București
CSM București – HC Zalău
Măgura Cisnădie – AHCM Unirea Slobozia
„U” Cluj – Locul 2 Divizia A
SCM Craiova – SCM Gloria Buzău
Locul 3 Divizia A – Locul 1 Divizia A
*) meciurile retur, din etapa a 19-a, se vor disputa duminică, 7 februarie 2021
• Etapa a 5-a (duminică, 20 septembrie 2020):
Locul 1 Divizia A – SCM Rm. Vâlcea
SCM Gloria Buzău – Locul 3 Divizia A
Locul 2 Divizia A – SCM Craiova
AHCM Unirea Slobozia – „U” Cluj
HC Zalău – Măgura Cisnădie
Rapid București – CSM București
CSM Slatina – HC Dunărea Brăila
Minaur Baia Mare – Gloria 2018 Bistrița
*) meciurile retur, din etapa a 20-a, se vor disputa duminică, 14 februarie 2021
• Etapa a 6-a (joi, 24 septembrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – Gloria 2018 Bistrița
HC Dunărea Brăila – Minaur Baia Mare
CSM București – CSM Slatina
Măgura Cisnădie – Rapid București
„U” Cluj – HC Zalău
SCM Craiova – AHCM Unirea Slobozia
Locul 3 Divizia A – Locul 2 Divizia A
Locul 1 Divizia A – SCM Gloria Buzău
*) meciurile retur, din etapa a 21-a, se vor disputa duminică, 28 februarie 2021
• Etapa a 7-a (duminică, 11 octombrie 2020):
SCM Gloria Buzău – SCM Rm. Vâlcea
Locul 2 Divizia A – Locul 1 Divizia A
AHCM Unirea Slobozia – Locul 3 Divizia A
HC Zalău – SCM Craiova
Rapid București – „U” Cluj
CSM Slatina – Măgura Cisnădie
Minaur Baia Mare – CSM București
Gloria 2018 Bistrița – HC Dunărea Brăila
*) meciurile retur, din etapa a 22-a, se vor disputa duminică, 7 martie 2021
• Etapa a 8-a (duminică, 18 octombrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – HC Dunărea Brăila
CSM București – Gloria 2018 Bistrița
Măgura Cisnădie – Minaur Baia Mare
„U” Cluj – CSM Slatina
SCM Craiova – Rapid București
Locul 3 Divizia A – HC Zalău
Locul 1 Divizia A – AHCM Unirea Slobozia
SCM Gloria Buzău – Locul 2 Divizia A
*) meciurile retur, din etapa a 23-a, se vor disputa duminică, 14 martie 2021
• Etapa a 9-a (duminică, 25 octombrie 2020):
Locul 2 Divizia A – SCM Rm. Vâlcea
AHCM Unirea Slobozia – SCM Gloria Buzău
HC Zalău – Locul 1 Divizia A
Rapid București – Locul 3 Divizia A
CSM Slatina – SCM Craiova
Minaur Baia Mare – „U” Cluj
Gloria 2018 Bistrița – Măgura Cisnădie
HC Dunărea Brăila – CSM București
*) meciurile retur, din etapa a 24-a, se vor disputa duminică, 4 aprilie 2021
• Etapa a 10-a (joi, 29 octombrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – CSM București
Măgura Cisnădie – HC Dunărea Brăila
„U” Cluj – Gloria 2018 Bistrița
SCM Craiova – Minaur Baia Mare
Locul 3 Divizia A – CSM Slatina
Locul 1 Divizia A – Rapid București
SCM Gloria Buzău – HC Zalău
Locul 2 Divizia A – AHCM Unirea Slobozia
*) meciurile retur, din etapa a 25-a, se vor disputa duminică, 11 aprilie 2021
• Etapa a 11-a (duminică, 1 noiembrie 2020):
AHCM Unirea Slobozia – SCM Rm. Vâlcea
HC Zalău – Locul 2 Divizia A
Rapid București – SCM Gloria Buzău
CSM Slatina – Locul 1 Divizia A
Minaur Baia Mare – Locul 3 Divizia A
Gloria 2018 Bistrița – SCM Craiova
HC Dunărea Brăila – „U” Cluj
CSM București – Măgura Cisnădie
*) meciurile retur, din etapa a 26-a, se vor disputa duminică, 25 aprilie 2021
• Etapa a 12-a (duminică, 8 noiembrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – Măgura Cisnădie
„U” Cluj – CSM București
SCM Craiova – HC Dunărea Brăila
Locul 3 Divizia A – Gloria 2018 Bistrița
Locul 1 Divizia A – Minaur Baia Mare
SCM Gloria Buzău – CSM Slatina
Locul 2 Divizia A – Rapid București
AHCM Unirea Slobozia – HC Zalău
*) meciurile retur, din etapa a 27-a, se vor disputa joi, 29 aprilie 2021
• Etapa a 13-a (duminică, 15 noiembrie 2020):
HC Zalău – SCM Rm. Vâlcea
Rapid București – AHCM Unirea Slobozia
CSM Slatina – Locul 2 Divizia A
Minaur Baia Mare – SCM Gloria Buzău
Gloria 2018 Bistrița – Locul 1 Divizia A
HC Dunărea Brăila – Locul 3 Divizia A
CSM București – SCM Craiova
Măgura Cisnădie – „U” Cluj
*) meciurile retur, din etapa a 28-a, se vor disputa duminică, 9 mai 2021
• Etapa a 14-a (joi, 19 noiembrie 2020):
SCM Rm. Vâlcea – „U” Cluj
SCM Craiova – Măgura Cisnădie
Locul 3 Divizia A – CSM București
Locul 1 Divizia A – HC Dunărea Brăila
SCM Gloria Buzău – Gloria 2018 Bistrița
Locul 2 Divizia A – Minaur Baia Mare
AHCM Unirea Slobozia – CSM Slatina
HC Zalău – Rapid București
*) meciurile retur, din etapa a 29-a, se vor disputa joi, 20 mai 2021
• Etapa a 15-a (duminică, 10 ianuarie 2021):
Rapid București – SCM Rm. Vâlcea
CSM Slatina – HC Zalău
Minaur Baia Mare – AHCM Unirea Slobozia
Gloria 2018 Bistrița – Locul 2 Divizia A
HC Dunărea Brăila – SCM Gloria Buzău
CSM București – Locul 1 Divizia A
Măgura Cisnădie – Locul 3 Divizia A
„U” Cluj – SCM Craiova
*) meciurile retur, din etapa a 30-a, se vor disputa duminică, 23 mai 2021