În contextul Zilelor Imnului Național, Primăria Municipiului a premiat 42 de cupluri de râmniceni la împlinirea a 50 de ani de căsnicie
444Vizualizari
Ca în fiecare an, în ajunul cele mai importante sărbători identitare a orașului – Zilele Imnului Național – Primăria Municipiului a organizat o ceremonie „Nunta de Aur” în cadrul căreia a premiat cuplurile de râmniceni la împlinirea unei jumătăți de secol de căsnicie.




La această ediție – al doilea astfel de eveniment organizat în cursul anului curent – care s-a desfășurat miercuri dimineața în Sala de Festivități a Colegiului Național „Mircea cel Bătrân”, protagioniști au fost 42 de cupluri care au fost felicitate de primarul Mircia Gutău pentru fidelitate și înțelegere, au primit o Diplomă, flori și câte un premiu în valoare de 1000 de lei în tichete sociale.







