miercuri, iunie 17, 2026
Sporturi

În week-end, „lupii negri” vor bifa cea de-a doua victorie din noul sezon al Ligii Naționale de baschet. „Haita” lui Arturo Alvarez va juca la…

317Vizualizari
După meciul câștigat cu CSM Galați, în Sala Traian (104-67), pentru CS Vâlcea 1924 va urma o deplasare scurtă și în același timp ușoară. În etapa a doua a sezonului regular, care va avea loc chiar în week-end, „lupii negri” o vor înfrunta în deplasare pe CSM Tg. Jiu (nou-promovată în Liga Națională). Și de această dată, „haita” lui Arturo Alvarez va porni ca mare favorită la victorie, mai ales dacă e să ținem cont de rezultatele înregistrate de cele două combatante în runda inaugurală a noului sezon. Dacă CS Vâlcea 1924 s-a impus fără emoții pe teren propriu, echipa din Gorj a pierdut fără drept de apel acasă cu vicecampioana en-titre, CSM CSU Oradea (53-99), înfrângere din cauza căreia se află pe ultima poziție în clasament.
Potrivit anunțului Federației, meciul cu CSM Tg. Jiu se va disputa în week-end, mai precis sâmbătă, 4 octombrie, de la ora 18.00.
Sursă foto: Facebook CS Vâlcea 1924 / PinPhoto