După meciul câștigat cu CSM Galați, în Sala Traian (104-67), pentru CS Vâlcea 1924 va urma o deplasare scurtă și în același timp ușoară. În etapa a doua a sezonului regular, care va avea loc chiar în week-end, „lupii negri” o vor înfrunta în deplasare pe CSM Tg. Jiu (nou-promovată în Liga Națională). Și de această dată, „haita” lui Arturo Alvarez va porni ca mare favorită la victorie, mai ales dacă e să ținem cont de rezultatele înregistrate de cele două combatante în runda inaugurală a noului sezon. Dacă CS Vâlcea 1924 s-a impus fără emoții pe teren propriu, echipa din Gorj a pierdut fără drept de apel acasă cu vicecampioana en-titre, CSM CSU Oradea (53-99), înfrângere din cauza căreia se află pe ultima poziție în clasament.
Potrivit anunțului Federației, meciul cu CSM Tg. Jiu se va disputa în week-end, mai precis sâmbătă, 4 octombrie, de la ora 18.00.
Pe 17 decembrie 2025, Bogdan Matei și-a anunțat demisia din funcția de președinte al Agenției Naționale pentru Sport, invocând motive...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe