După eşecul la scor de tenis din meciul cu CS „U” Craiova 2, din runda inaugurală a campionatului, Minerul Costeşti a început să joace altceva. Echipa antrenată de Marius „Ţeţe” Vlădoi şi Robert Olaru a fost aproape să obţină un punct cu Flacăra Horezu, iar apoi s-a întors neînvinsă de la Slatina, provocând şi înlocuirea antrenorului din tabăra adversă. Week-end-ul trecut, „ortacii” au pierdut însă partida cu Sporting Roşiori, din fieful echipei teleormănene.
În etapa a 5-a, Minerul Costeşti va juca, din nou, pe teren propriu, adversara formaţiei vâlcene urmând a fi CSM Alexandria. Aceasta a avut un start mai slab, adunând doar 4 punct în patru meciuri, aşa că speră la victorie împotriva „ortacilor”, pentru a-şi redresa situaţia şi a se menţine în lupta pentru play-off în Seria a VI-a. Înainte de deplasarea la Vâlcea, gruparea din Teleorman a disputat restanţa de acasă cu CS „U” Craiova 2 (miercuri, 22 septembrie), din runda a 2-a, în care s-a impus greu cu 1-0, printr-un gol marcat în minutul 87..
Meciul Minerul Costeşti – CSM Alexandria va avea loc sâmbătă, 25 septembrie, de la ora 17.00, pe stadionul din comuna Orleşti.
După o pauză de o lună, și echipele din Liga a III-a au început să-și reia pregătirile pentru cea de-a...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe