În urmă cu cinci ani, din inițiativa președintelui Constantin Rădulescu, Consiliul Județean Vâlcea a inaugura o investiție de anvergură în stația de asfalt de la Galicea. Aceasta este acum „cea mai modernă din regiune”, așa cum a subliniat chiar șeful CJV, care a vizitat locația zilele trecute, anunțând că vor fi achiziționate și alte echipamente performante.
„Am fost la stația de asfalt a RAJDP de la Galicea, unde în aceste zile se produce asfalt proaspăt care ajunge pe drumul județean 676 F, de la Roșiile spre Zgubea. Avem cea mai modernă stație de asfalt din regiune și, fiindcă vrem să fim și mai performanți, ne propunem să achiziționăm și o nouă stație de emulsie bituminoasă, care să îi ajute pe colegii drumari în activitate. Producem asfalt pentru drumurile județene pe care le vom reabilita anul acesta, dar suntem pregătiți și pentru clienții care vor să vină sa cumpere asfalt de la noi”, a transmis Constantin Rădulescu, pe Facebook.
Marș triumfal pentru Viitorul Horezu în deplasarea de la Foresta Malaia! Băieții din „Capitala Ceramicii” au făcut instrucție cu adversarii,...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe