Juniorii Under 19 de la Viitorul Mateeşti s-au impus cu un scor de tenis în partida cu FCPO. Cosmin Anghelescu jr. a marcat un hat-trick!
1.11KVizualizari
Week-end-ul trecut, juniorii Under 19 de la Viitorul Mateeşti şi-au trecut în cont prima victorie din sezonul actual al campionatului judeţean. Duminică, 25 septembrie, elevii lui Alex Cincă au dispus cu un scor de tenis, pe teren propriu, de FC Păuşeşti Otăsău: 6-1 (după 4-0, la pauză). După ce a semnat o „dublă” în etapa precedentă, în meciul cu FC Băbeni, din deplasare (pierdut cu 3-2), Cosmin Anghelescu jr. (FOTO – jos) şi-a întrecut performanţa şi a reuşit un hat-trick, astfel că s-a detaşat în topul golgheterilor echipei sale. Celelalte „boabe” ale formaţiei învingătoare au fost marcate de Mihai Butnărică (2) şi Dănuţ Caragel (1).





