AS Mihăeşti a terminat sezonul trecut al Ligii a V-a pe locul 3, poziţie pe care speră să încheie şi anul acesta, chiar dacă a rămas fără doi jucători de bază: portarul „Fifi” Bălan şi atacantul „Lupu” Bîrlogeanu. Obiectivul este însă unul neoficial, iar asta pentru că, în fiecare week-end, toţi componenţii lotului vin să joace fotbal de plăcere, fără a se gândi neapărat la a face performanţă, lucru evidenţiat şi de managerul Cristi Rădulescu (FOTO – sus, alături de preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Constantin Rădulescu).
„La Mihăeşti, se joacă fotbal de plăcere, iar conducerea clubului şi primarul Constantin Bărzăgeanu fac eforturi deosebite pentru a le crea jucătorilor condiții excelente. În aşa fel încât, atunci când intră pe teren, fiecare component al echipei să simtă că e fotbalist cu adevărat. AS Mihăeşti beneficiază de o bază sportivă deosebită, dar și de o ambianță extraordinară, atât înainte de fiecare meci, cât și după. Am pus pe primul plan ca echipa să beneficieze de condiții foarte bune, de ambianță și egalitate între jucători. Cum le place să spună antrenorului Cătălin Flămânzeanu și președintelui Mircea Amărăzeanu, la AS Mihăeşti avem egalitate între ambianță şi prietenie, ambele fiind conturate prin dragostea nespusă pentru fotbal”, a subliniat Cristi Rădulescu.
Oficialii de la AS Mihăeşti au mulţumit Consiliului Judeţean pentru materialele oferite la început de sezon
Managerul de la AS Mihăeşti a ţinut să remarce din nou şi faptul că echipa evoluează pe o bază sportivă foarte bine întreţinută, cu un gazon ca pe marile stadioane. „Fotbaliştilor de la AS Mihăeşti le place să joace fotbal în condiții excelente. De aceea, ne-am şi zbătut să avem un gazon foarte bun! Pe această cale, dorim să mulțumim și Consiliului Județean Vâlcea, reprezentat prin domnul președinte Constantin Rădulescu, pentru materialele oferite recent, care au constat în plase pentru porți, mingi şi o trusă sanitară, toate fiind foarte necesare pentru desfășurarea în condiţii optime a competițiilor sportive”, ne-a mai declarat managerul echipei AS Mihăeşti, Cristi Rădulescu.
Pe 30 decembrie 2024, reprezentanţii AJF Vâlcea au anunţat că anul 2025 va începe cu meciurile din Cupa României, în...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe