În această perioadă, la Costeşti, se află în derulare o amplă investiţie care se referă la realizarea de rigole pe marginea drumului judeţean ce traversează localitatea. Potrivit primarului Toma Peştereanu (FOTO),lucrările sunt finanţate de Consiliul Judeţean Vâlcea.
„Se vor face rigole şi podeţe de acces în gospodării şi la proprietăţi pe DJ 646, până la Mânăstirea Bistriţa. În total, investiţiile se realizează pe aproximativ 12 km, câte 6 km pe fiecare parte a drumului judeţean. Lucrările au demarat în urmă cu circa o lună de zile. Nu cu mult timp în urmă, Consiliul Judeţean Vâlcea a derulat şi o investiţie în infrastructură rutieră. În acest sens, a fost vorba de asfaltarea unei porţiuni de 1,3 km din drumul judeţean care duce spre Arnota, de la podul de la Bistriţa. Investiţia a fost de vis, artera arată cum senzaţional, cu asfalt modern şi rigole”, a detaliat Toma Peştereanu.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe