Fotbal Județean

La Frânceşti, Foresta Malaia a pierdut două puncte în minutul 94. „Ne-am bătut singuri!”

1.02KVizualizari

Foresta Malaia a condus mereu în meciul disputat în deplasare, la Victoria Frânceşti, cu 1-0, 3-1, 4-2 şi 5-3, dar a obţinut, în cele din urmă, doar un punct. În minutul 90+4, echipa gazdă a egalat la 5-5, stabilind şi scorul final, în urma unei lovituri de la 11 metri.

Mădălin Târş, jucător Foresta Mălaia: „Penaltiul a fost acordat corect. Oricum, ne-am bătut singuri. Să dai 5 goluri în deplasare şi să nu fii în stare să câştigi, înseamnă că trebuie să fim fraieri… Am avut mereu meciul în mână, dar greşelile repetate ne-au costat”.

În acest duel, „pădurarii” din comuna administrată de primarul Gabriel Ţolea au înscris prin Daniel Vangu şi Adrian Olaru – ambii câte „o dublă” şi Mădălin Târş.