În toamna anului trecut, primarul din Vlădeşti, Adrian Cosac, a finalizat lucrările de asfaltare prin programul „Anghel Saligny”. Prin această investiţie, în valoare de 1 milion de euro, s-au modernizat 11 drumuri importante din comună. Imediat după aceea, alesul PSD a dat demarat încă un proiect pentru asfaltarea altor artere din Vlădeşti, de această dată cu fonduri din bugetul local.
„Din această primăvară, continuăm lucrările de asfaltare din cadrul proiectulului început la finele anului trecut. Lucrările s-au reluat luni, 25 martie, iar până în vară sperăm să se şi încheie. Investiţia se derulează cu fonduri proprii. În total, vom turna covor bituminos pe şapte străzi. Printre acestea, se numără arterele Castanilor (din satul Fundătura), Aleea Nouă, Zidarilor, Bercu, iar în plus se prelungeşte asfaltul şi pe drumul Ţânţuleşti. Este vorba de nişte zone critice care sunt afectate permanent de calamităţi, de fiecare dată când plouă abundent. De aceea, era nevoie să turnăm asfalt, pentru ca oamenii să circule în condiţii cât mai bune şi pe tronsoanele respective”, a dezvăluit Adrian Cosac.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe