În luna martie, cel târziu în aprilie, Laurențiu Gherghe va organiza, pe stadionul de fotbal din Berbești, un turneu amical, la care să participe minim patru echipe, printre care și Minerul.
„Vreau să începem și noi meciurile amicale, pentru că, deja, fotbaliștii au o avut o pauză destul de lungă. M-am gândit să invităm la acest turneu și echipe din afara județului, să facem ceva de genul unui patrulater. Vom trece la treabă imediat ce vremea de afară va permite asta, iar suprafața de joc a terenului va fi practicabilă. Ne e dor de fotbal, de aceea, încercăm să disputăm măcar amicale, dacă tot nu încep campionatele județene”, a precizat Laurențiu Gherghe, oficialul echipei Minerul Berbești.
• vestiarele vor fi racordate la rețelele de apă și canalizare, iar baza sportivă va fi împrejmuită în totalitate Anul...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe