Luceafărul Pesceana (FOTO) nu a reușit să-și ia revanța în „dubla” amicală disputată contra celor de la Comerțul Roești și a pierdut, și de această dată, cu scorul de 6-3. Nicolae Nedeluț, zis „Aguaș”, delegatul echipei din Pesceana, a precizat însă că lucrurile vor sta diferit în meciul din campionat.
„Noi vom bate în partidele oficiale! Ideea e că am testat şase juniori sub 18 ani în acest amical. Toți, din Pesceana… Bineînțeles, după meci, le-am întors favoarea celor de la Roești, cu care suntem foarte buni prieteni. Astfel, i-am invitat pe fotbaliștii și oficialii adverși la o tocană la ceaun, așa cum și ei ne-au servit la meciul tur. Adulții au băut whisky, țuică și vin, iar copiii – sucuri și apă. E foarte important să fim eleganți cu adversarii… Mai ales că noi, cei mai mari, ne cunoaștem de ani buni cu cei de la Roești. Sper să facem şi lucruri frumoase la Pesceana, adică, să devenim o echipă competitivă. Căutăm mereu copii talentați, pe care să-i lansăm la echipa mare”, a explicat Nicolae „Aguaș” Nedeluț.
Localitatea Perișani nu mai dispune în prezent de o echipă de fotbal, dar stadionul din localitate a găzduit în acest...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe