Din acest an, localitatea Slătioara va dispune de un dispensar uman modern, care a fost construit pe platoul din satul Mogeşti, zonă care s-a dezvoltat considerabil în ultima perioadă. Pentru această investiţie importantă pentru comunitate, fostul primar Sorin Romcescu a obţinut finanţare în 2017, prin PNDL 2.
„La dispensar, se lucrează în continuare într-un ritm intens, investiţia urmând să fie gata până la sfârşitul anului. Termenul s-a prelungit, dar nu din vina noastră. La un moment dat, activitatea s-a întrerupt pentru scurt timp din cauza lipsei fondurilor. Constructorul şi-a luat acum angajamentul că dispensarul va fi finalizat în această toamnă. Ar mai fi vorba doar de finisajele interioare”, a precizat Camelia Romcescu, primarul comunei Slătioara.
În week-end, reprezentanții Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea au anunțat că s-a finalizat o nouă investiție în infrastructura rutieră. Este vorba...
Pentru îmbunătăţirea experienţei dvs. web, acest site foloseşte Cookies. Continuând să navigaţi pe acest site vă exprimaţi acordul asupra utilizării cookie-urilor.
Aflaţi mai multe