luni, iunie 15, 2026
Administrație

Lucrările la noul dispensar din satul Mogeşti (Slătioara) se vor încheia până la finele anului

1.19KVizualizari
Din acest an, localitatea Slătioara va dispune de un dispensar uman modern, care a fost construit pe platoul din satul Mogeşti, zonă care s-a dezvoltat considerabil în ultima perioadă. Pentru această investiţie importantă pentru comunitate, fostul primar Sorin Romcescu a obţinut finanţare în 2017, prin PNDL 2.
„La dispensar, se lucrează în continuare într-un ritm intens, investiţia urmând să fie gata până la sfârşitul anului. Termenul s-a prelungit, dar nu din vina noastră. La un moment dat, activitatea s-a întrerupt pentru scurt timp din cauza lipsei fondurilor. Constructorul şi-a luat acum angajamentul că dispensarul va fi finalizat în această toamnă. Ar mai fi vorba doar de finisajele interioare”, a precizat Camelia Romcescu, primarul comunei Slătioara.